ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13475327
*
nr 1347 5327
Spegel
Sent 1800-tal, slipat glas, 136x62 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 september 2020
kl 19:04:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/9 21:31:37
1
700 kr
11/9 21:13:49
2
1.300 kr
12/9 07:57:57
3
1.000 kr
12/9 07:57:57
2
1.100 kr (Budbetjänt)
12/9 07:58:11
3
1.300 kr
12/9 07:58:11
2
1.300 kr (Budbetjänt)
12/9 11:59:44
3
1.500 kr
13/9 14:41:51
4
1.700 kr
14/9 14:13:47
5
1.800 kr
14/9 18:17:30
6
Vinnande bud
14/9 18:18:05
6
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal slipat glas spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1347 5327
Spegel
Sent 1800-tal, slipat glas, 136x62 cm
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 september 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/9 21:31:37 | 1 | 700 kr |
11/9 21:13:49 | 2 | 1.300 kr |
12/9 07:57:57 | 3 | 1.000 kr |
12/9 07:57:57 | 2 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
12/9 07:58:11 | 3 | 1.300 kr |
12/9 07:58:11 | 2 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
12/9 11:59:44 | 3 | 1.500 kr |
13/9 14:41:51 | 4 | 1.700 kr |
14/9 14:13:47 | 5 | 1.800 kr |
14/9 18:17:30 | 6 | Vinnande bud |
14/9 18:18:05 | 6 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal slipat glas spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27